Za publiczne propagowanie szowinizmu, ksenofobii oraz dyskryminacji mniejszości Ruch Palikota domaga się usunięcia Krystyny Pawłowicz z grona wykładowców Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce - podaje tokfm.pl.

Rektor uczelni odpowiada krótko: Jeżeli to pismo wpłynie, to przepraszam, ale podrę je i wyrzucę do kosza.
"Jestem zaniepokojony faktem, że ktoś, kto określa z mównicy sejmowej związki partnerskie jako jałowe, ekshibicjonistyczne, naruszające poczucie estetyki, służące zaspokajaniu popędu seksualnego, a do posła w trakcie obrad zwraca się "sp... j", uczy młode pokolenie Polaków" - napisał Andrzej Rozenek w liście do rektora uczelni w Ostrołęce Wiesława Opalskiego. Poseł domaga się w nim usunięcia Pawłowicz z uczelni, bo - jak podkreśla - "rolą każdej wyższej szkoły jest kształtowanie światopoglądu, wrażliwości i sposobu postrzegania świata przez młodych ludzi. Krystyna Pawłowicz to karykatura autorytetu i istotny powód do zażenowania dla środowiska akademickiego".
 
"Pismo podrę i wyrzucę do kosza"
 

Dziś w dziekanacie uczelni powiedziano nam, że rektor Opalski jest niedostępny. Wczoraj jednak w rozmowie z Onetem, zapowiedział, że choć pisma nie dostał, nie zamierza go nawet czytać, tylko wyrzuci je do kosza. 

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,13314427,Usuna_Pawlowicz_z_uczelni__Rektor__Pismo_w_tej_sprawie.html